Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

FilmWeb agent

7PEPO77PEPO7 Posts: 2Members ✭✭

Witam. 

Na własne potrzeby napisałem agenta FilmWeb, u mnie działa już prawie 2 lata. Na początku tego roku musiałem tylko wprowadzić kilka poprawek, gdyż FilmWeb zmienił kod strony w kilku miejscach (niestety, ale FilmWeb nie ma pełnoprawnego API, więc jedynym wyjściem jest parsowanie strony HTML).

Ustawienia:

- Maximum number of downloaded Posters and Arts - ilość pobieranych plakatów i obrazów jako tło dla danego filmu - domyślnie 3

- Delete previous Posters and Arts - czy przy ponownym pobieraniu danych dla danego filmu ma kasować poprzednie plakaty i obrazy tła - domyślnie włączone

- How many years to search - ilość przeszukiwanych lat dla filmu. Czasami zdarza się, że film ma źle opisany rok, lub nie ma go wcale (przeszukiwany zakres od 1900 do aktualnego roku). Wtedy przesukiwany jest zakres od podanego roku +- wartość w ustawieniu. Np. rok w nazwie filmu 2013, ustawione przeszukiwanie na 1, więc przeszukiwany zakres dla filmu to 2012 - 2014. Domyślnie 1

- Take into account first place in FilmWeb.pl search order and give bonus - jeżeli zaznaczone, to dana pozycja w wyszukiwaniu dostaje dodatkowe punkty gdy na stronie wyszukiwania FilmWeb'u znajduje się na pierwszej pozycji. Pomocne gdy jest kilka filmów o tym samym tytule lub polski tytuł niekoniecznie odpowiada angielskiemu - domyslnie wyłączone

- Take FilmWeb.pl search order - całkowicie zastępuje kolejność wyszukiwania tytułu kolejnością zwracaną przez FilmWeb. Gdy włączone poprzednia opcja nie ma znaczenia. Domyślnie wyłączone

Co pobiera agent:

- Tytuł

- Opis

- Slogan (tagline)

- Data wydania

- Ocena

- Oryginalny tytuł

- Kraje produkujące film

- Gatunek

- Aktorzy

- Reżyser

- Scenarzyści

- Plakat

- Obraz tła

- Ciekawostki

Udostępniam tak jak jest, nie obiecuję, że będę projekt rozwijał, czy poprawiał. Wszystko zależy od mojego wolnego czasu.

Gdyby komuś się przydało (dopóki FilmWeb nie zmieni czegoś na stronie powinno działać) tutaj link: https://drive.google.com/file/d/0B0RSmJ6pw5zaRHNHSDdBUDhXNm8/view?usp=sharing.

Pozdrawiam.

Tagged:

Comments

• Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Posts: 1,673Members, Plex Pass Plex Pass

Wow, rewelacja. Pobieram i będę testował dzisiaj. Szukałem jakiegoś polskiego agenta dla filmów syna i proszę. Dam znać później :)

• Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Posts: 1,673Members, Plex Pass Plex Pass

Agent działa świetnie, ale w porównaniu do anglieskich odpowiedników FilmWeb ma ograniczone zasoby, kiepska jakość okładek, opisy filmów też pozostawiają czasami dużo do życzenia.

• 7PEPO77PEPO7 Posts: 2Members ✭✭

Dzięi za test :D  Na jakość FilmWeb'u nie mam już wpływu  ;), ale niestety to prawda. W większości przypadków opisy i okładki wrzucane są przez użytkowników i nie za bardzo kontrolowane to jest przez moderatorów strony. Całe szczęście, że na portalach takich jak "The Movie Database" coraz więcej jest pozycji w naszym języku.

• kapeerkapeer Posts: 96Members ✭✭

Lubię to! :)

• SnDsoundSnDsound Posts: 1Members ✭✭

Dzięki, wszystko ładnie działa. Pytanie tylko czy jest szansa aby plugin działał też dla seriali?

• qnapsawekqnapsawek Posts: 3Members ✭✭

Witam

Jestem troche świeży w temacie i posiadam QNAP'a
    Pyt. Jak wgrać tę wtyczke do QNAP'a 453mini ?

• botchniaquebotchniaque Posts: 2Members

Nie wrzuciłbyś tego agenta na GitHub? Zaraz sprawdzę czy u mnie działa. Dzięki!

• arieloplarielopl Posts: 13Members ✭✭

A do seriali da się to zrobić?

• genosajdgenosajd Posts: 36Members, Plex Pass Plex Pass

Hm fajnie by bylo poprawić kwestie aktorów, rezysera itp bo themoviedb pobiera zdjęcia aktorów itp... ktos chetny?

Sign In or Register to comment.