We will be performing plex.tv database server maintenance starting 22:00 Pacific Time on Wednesday, June 28 (05:00 GMT, June 29). It is expected to last ~1.5 hours. See http://status.plex.tv/incidents/c1t6djj5vq9r
Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

FilmWeb agent

7PEPO77PEPO7 Members Posts: 3 ✭✭

Witam. 

 

Na własne potrzeby napisałem agenta FilmWeb, u mnie działa już prawie 2 lata. Na początku tego roku musiałem tylko wprowadzić kilka poprawek, gdyż FilmWeb zmienił kod strony w kilku miejscach (niestety, ale FilmWeb nie ma pełnoprawnego API, więc jedynym wyjściem jest parsowanie strony HTML).

 

Ustawienia:

 

- Maximum number of downloaded Posters and Arts - ilość pobieranych plakatów i obrazów jako tło dla danego filmu - domyślnie 3

- Delete previous Posters and Arts - czy przy ponownym pobieraniu danych dla danego filmu ma kasować poprzednie plakaty i obrazy tła - domyślnie włączone

- How many years to search - ilość przeszukiwanych lat dla filmu. Czasami zdarza się, że film ma źle opisany rok, lub nie ma go wcale (przeszukiwany zakres od 1900 do aktualnego roku). Wtedy przesukiwany jest zakres od podanego roku +- wartość w ustawieniu. Np. rok w nazwie filmu 2013, ustawione przeszukiwanie na 1, więc przeszukiwany zakres dla filmu to 2012 - 2014. Domyślnie 1

- Take into account first place in FilmWeb.pl search order and give bonus - jeżeli zaznaczone, to dana pozycja w wyszukiwaniu dostaje dodatkowe punkty gdy na stronie wyszukiwania FilmWeb'u znajduje się na pierwszej pozycji. Pomocne gdy jest kilka filmów o tym samym tytule lub polski tytuł niekoniecznie odpowiada angielskiemu - domyslnie wyłączone

- Take FilmWeb.pl search order - całkowicie zastępuje kolejność wyszukiwania tytułu kolejnością zwracaną przez FilmWeb. Gdy włączone poprzednia opcja nie ma znaczenia. Domyślnie wyłączone

 

Co pobiera agent:

 

- Tytuł

- Opis

- Slogan (tagline)

- Data wydania

- Ocena

- Oryginalny tytuł

- Kraje produkujące film

- Gatunek

- Aktorzy

- Reżyser

- Scenarzyści

- Plakat

- Obraz tła

- Ciekawostki

 

Udostępniam tak jak jest, nie obiecuję, że będę projekt rozwijał, czy poprawiał. Wszystko zależy od mojego wolnego czasu.

 

Gdyby komuś się przydało (dopóki FilmWeb nie zmieni czegoś na stronie powinno działać) tutaj link: https://drive.google.com/file/d/0B0RSmJ6pw5zaRHNHSDdBUDhXNm8/view?usp=sharing.

 

Pozdrawiam.

Tagged:

Comments

 • Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Members, Plex Pass Posts: 1,723 Plex Pass

  Wow, rewelacja. Pobieram i będę testował dzisiaj. Szukałem jakiegoś polskiego agenta dla filmów syna i proszę. Dam znać później :)

 • Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Members, Plex Pass Posts: 1,723 Plex Pass

  Agent działa świetnie, ale w porównaniu do anglieskich odpowiedników FilmWeb ma ograniczone zasoby, kiepska jakość okładek, opisy filmów też pozostawiają czasami dużo do życzenia.

 • 7PEPO77PEPO7 Members Posts: 3 ✭✭

  Dzięi za test :D  Na jakość FilmWeb'u nie mam już wpływu  ;), ale niestety to prawda. W większości przypadków opisy i okładki wrzucane są przez użytkowników i nie za bardzo kontrolowane to jest przez moderatorów strony. Całe szczęście, że na portalach takich jak "The Movie Database" coraz więcej jest pozycji w naszym języku.

 • kapeerkapeer Members Posts: 97 ✭✭

  Lubię to! :)

 • SnDsoundSnDsound Members Posts: 1 ✭✭

  Dzięki, wszystko ładnie działa. Pytanie tylko czy jest szansa aby plugin działał też dla seriali?

 • qnapsawekqnapsawek Members Posts: 3 ✭✭

  Witam

  Jestem troche świeży w temacie i posiadam QNAP'a
  Pyt. Jak wgrać tę wtyczke do QNAP'a 453mini ?

 • botchniaquebotchniaque Members Posts: 2

  Nie wrzuciłbyś tego agenta na GitHub? Zaraz sprawdzę czy u mnie działa. Dzięki!

 • arieloplarielopl Members Posts: 13 ✭✭

  A do seriali da się to zrobić?

 • genosajdgenosajd Members, Plex Pass Posts: 66 Plex Pass

  Hm fajnie by bylo poprawić kwestie aktorów, rezysera itp bo themoviedb pobiera zdjęcia aktorów itp... ktos chetny?

 • przemo83przemo83 Members Posts: 8 ✭✭
  edited March 30

  plugin coraz czesciej zaczyna szwankowac

  przestal pobierac opisy filmow (nie wszystkie - niektore pobiera) i niektore okladki, mozliwa aktualizacja?

 • FloydKulisFloydKulis Members Posts: 1

  Zaimplementowałem przez Webtools paczkę z strony:
  https://github.com/pigers/PlexFilmweb.bundle

  Niestety pobierane są tylko polskie okładki bez opisów.

  Czy komuś działa prawidłowo ?

 • 7PEPO77PEPO7 Members Posts: 3 ✭✭
  edited June 24

  Witam.

  Pod linkiem w pierwszym poście poprawiona wersja, powinno działać (u mnie nie sprawia problemów). Plex w międzyczasie zmienił strukturę metadanych w agentach oraz Filmweb.pl zmieniło nieco strukturę html swojej strony, dlatego nie działały niektóre rzeczy.

  Niestety przez przeprowadzkę oraz remont od stycznia miałem wyłączony domowy serwer :cry: więc nie interesowałem się tematem. Wczoraj uruchomiłem serwer ponownie i zauważyłem błędy, więc dzisiaj posiedziałem troszkę i poprawiłem to i owo :smile: Dodałem też zdjęcia aktorów. Od razu uprzedzam, że Plex jakoś dziwnie zarządza zdjęciami aktorów (a nigdzie nie znalazłem dokumentacji). Jest jedno wspólne zdjęcie dla aktora, ale do każdego filmu osobna lista aktorów. Problem jest taki, że gdy mamy 2 filmy z tym samym aktorem i w jednym mamy zdjęcie a w drugim nie (np. dane były pobrane starą wersją pluginu, gdzie nie było jeszcze zdjęć), to jak klikniemy na aktora bez zdjęcia, to znika zdjęcie aktora w obu filmach. Mam nadzieję że zrozumiale to opisałem. Problemu nie ma gdy mamy zdjęcia aktorów we wszystkich filmach (dlatego zalecam odświeżenie bazy).

  Aha i wrzuciłem też na GitHub (ktoś prosił):
  https://github.com/7pepo7/FilmWeb.bundle

Sign In or Register to comment.