Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Indirect Bağlantı mesajı ve Ünlem İşareti Hk

ckremrckremr Posts: 1Validating, Plex Pass Plex Pass

Merhaba,

Yaklaşık 2 aydır Plex kullanıyorum. 2 hafta öncesine kadar sorunsuz uzak bağlantı yapabilrken, 2 haftadır malesef yapamamaktayım. Çoğu zaman bağlanamıyorum, bağlanabildiğim zamanlarda da "Indirect" adı altında bağlanıyorum ve Ünlem işareti artık hiç kaybolmuyor. Antivirüs güvenlik duvarı bağlantısını pasif yaptım, tüm port yönlendirmelerini yapmama rağmen bu sorunu nasıl çözebilirim? Destek olacak olan arkadaşa şimdiden çok teşekkür ederim.

Answers

• LysanderMLysanderM Posts: 4Members ✭✭

Selam.

Bu olay birkaç aydır var..

Normalde firewall üzeriden tek bir DDNS (uzaktaki bir IP diyelim) için port açarak yine sadece bu DDNS için uzak bağlantıyı sağlayabiliyordum. Ancak birkaç versiyon önce Plex, artık internal serverınızı dışarıdan bağlantıya açık mı diye kendisi kontrol ediyor. (Plex.tv adresine ait tüm IP adreslerini listeleyip bunlara da o port için izin vermeyi denedim ama nafile..)

Sadece kendi DDNS'ime izin verdiğim için, yine aynı sunucumun host ettiği Plex login arayüzü açıp internal media sunucumu bulamıyordum, daha saçma bir şey olamaz sanırım. :)

Bunu aşmak için tüm web üzerine Plex portunu açmak gerekiyor. Bu ise NAS üzerinde tonla yetkisi olan Plex için almak istemeyeceğim bir risk.

Bazen media sunucusu listelenebiliyor, bu da arayüzdeki gecikme hatasından kaynaklı sanırım.

(Modem kullanıyorsan modemdek) Firewall'u da geçici olarak devredışı bırakmayı dene, desteği de varsa UPnP kullan.
    Olay plex sunucuları ile ilgil.

Sign In or Register to comment.