If you have not already, we suggest setting your Plex username to something else rather than email which is displayed on your posts in forum. You can change the username at https://app.plex.tv/desktop#!/account
Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Na czym macie zainstalowaną aplikację kliencką? // Jak odtwarzacie filmy na TV?

michalborowczykmichalborowczyk Posts: 30Members Plex Pass

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Plex'a,

Chciałbym zapytać na czym macie zainstalowane aplikacje klienckie Plex'a? Istnieje temat odnośnie urządzenia pod serwer, ja chciałbym zapytać w jaki sposób oglądacie posiadane zbiory na TV?
Osobiście chciałem użyć do tego konsoli PS3, jednak działanie aplikacji jest na tyle wolne, że sobie odpuściłem. Serwer mam zainstalowany na NAS'ie QNAP TS-251 i on ma wyjście HDMI po którym można uruchomić przykładowo aplikację kliencką Plex'a i działa ona bardzo płynnie. Jednak NAS stoi w innym pomieszczeniu niż telewizor, więc potrzebuję przedłużyć kabel HDMI (wybiorę chyba rozwiązanie po skrętce). Dodatkowo dochodzi problem z drugim telewizorem :(
Macie jakieś inne rozwiązania? Jeśli tak to jak one działają? Używacie jakiegoś SmartTV z Plex'em albo przesyłacie materiały bezprzewodowo z telefonów/tabletów do jakiś odbiorników?

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze doświadczenia : )

Pozdrawiam serdecznie : )

Best Answer

«1

Answers

• michalborowczykmichalborowczyk Posts: 30Members Plex Pass
    edited June 2016

@patrick-irl dzięki za jak zawsze wyczerpującą odpowiedź. Nie wiem dlaczego nie mogę wpisać dosyć długiej wiadomości :(
    Aktualnie głównie korzystam z urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Potrzebuję odtwarzacza, którego podepnę pod telewizor (nie mam smart tv) na którym w sposób płynny będę mógł używać aplikacji Plex. Na PS3 niestety aplikacja mocno tnie. DLNA działa wyśmienicie ale nie ma tych wszystkich informacji o mediach oraz nie wygląda tak zniewalająco. Zastanawiałem się nad Apple TV 4, jednak bardzo martwi mnie brak aplikacji typu TVN Player oraz IPLA.
    @patrick-irl posiadasz Apple TV 4, wiesz może czy z iOS'a z wgraną aplikacją typu TVN Player można strumieniować materiały do ATV4?
    Co można wybrać w moim przypadku? Może jednak urządzenie typu chromecast? Tylko wtedy tracę możliwości AirPlay :( Sam nie wiem i dlatego szukam pomocy :(

Pozdrawiam serdecznie

edited June 2016

Post do skasowania-przepraszam

• patrick-irlpatrick-irl Posts: 119Members ✭✭
    edited June 2016

@michalborowczyk said:
    @patrick-irl dzięki za jak zawsze wyczerpującą odpowiedź. Nie wiem dlaczego nie mogę wpisać dosyć długiej wiadomości :(
    Aktualnie głównie korzystam z urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Potrzebuję odtwarzacza, którego podepnę pod telewizor (nie mam smart tv) na którym w sposób płynny będę mógł używać aplikacji Plex. Na PS3 niestety aplikacja mocno tnie. DLNA działa wyśmienicie ale nie ma tych wszystkich informacji o mediach oraz nie wygląda tak zniewalająco. Zastanawiałem się nad Apple TV 4, jednak bardzo martwi mnie brak aplikacji typu TVN Player oraz IPLA.
    @patrick-irl posiadasz Apple TV 4, wiesz może czy z iOS'a z wgraną aplikacją typu TVN Player można strumieniować materiały do ATV4?
    Co można wybrać w moim przypadku? Może jednak urządzenie typu chromecast? Tylko wtedy tracę możliwości AirPlay :( Sam nie wiem i dlatego szukam pomocy :(

Pozdrawiam serdecznie

Mam atv4 ale niestety nie używam tvn player ani ipli bo mieszkam za granica i tvn player nie dziala poza polska, tak samo nc+ go, na ipla nie ma nic co by mnie interesowało, ale sprawdzę app store atv4 jutro app-ki: tvn player i ipla i sprawdze czy cos dziala i jak działa na dniach i dam ci tu znać.
    Chromcast zastanawiałem się nad nim długo ale nie miałem jak przetestować i po obejrzeniu kilku filmikach na YT zrezygnowałem. Zostałem z jabłuszkiem. :)
    Używałem Telewizjady (wtyczki) obecnie trwa przebudowa serwisu i nie działa ale działało świetnie. Tak samo weeb tv choc wole telewizjade. :P

My Server: Dell power edge t310
    na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    procek: Intel(R) Xeon(R) CPU X3440 @ 2.53GHz
    płyta: Dell 02P9X9
    ram: 8GB (max 32Gb)
    system linux Ubuntu Server 14.04.3 LTS
    Net 360/36Mb
    Plex zawsze uaktualniony do najnowszej wersji :)
    ehomeserver.net

edited June 2016

@michalborowczyk NIESTETY NIE MA WSPARCIA DLA POLSKICH VOD na ATV4 jak narazie. :(
    http://www.spidersweb.pl/2015/11/polskie-serwisy-vod-apple-tv.html

Spróbuje wgrać app-ki z wersji iPada do ATV4 i dam znać.

na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Że polskich aplikacji VOD nie ma na ATV4 to wiem i z tego co piszą w internetach to raczej nie będzie. Szkoda : (
    Jedyne co mnie interesuje i byłbym Ci bardzo wdzięczny @patrick-irl to informacja czy z polskich aplikacji VOD zainstalowanych na iOS można po airplay przesyłać materiały do ATV4. I czy jest możliwość strumieniowania w tle, przy wyłączonym ekranie iPhone/iPad?
    Co do telewizjady to używałeś tej wtyczki na ATV4? Jest aplikacja pod to? Z przebudowy jestem nawet zadowolony, bo z tego co piszą chcą wprowadzić jakąś opcję abonamentową, ale domyślam się, że wtedy będzie pewny transfer.
    Co Ciebie zniechęciło do zakupu chromecast?

Pozdrawiam serdecznie : )

edited June 2016

@michalborowczyk Cieżko mi sprawdzić tvn player czy nc+ go bo poza polską nie działa, ale sprawdzę iple może jutro czy można klonować obraz. Co do wtyczek jeszcze nie próbowałem na ATV4 bo na razie telewizjada nie działa, a ATV4 mam od niedawna. Dlaczego nie chromcast bo po 1. jest to android :) a po 2. działa coś w stylu air play-a jak na ATV4 ale z androidem a ja w domu mam tylko jabłuszka. Dziecko ma tylko tableta dla dzieci na androidzie :) 3. brak możliwości przetestowania.

Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

@michalborowczyk IPLA działa po airplay tak jak każdy inny program w iPad czy iPhone jak YT czy twich itp.klonowanie OK :)
    Co do wtyczek to weeb tv mi nie działa wgl spróbuje ją zaktualizować i sprawdzić ale na tą chwile po prostu nie działa mi wtyczka w plex.
    Telewizjada jest w przebudowie ale myślę, że jak serwis wróci to na pewno jak @kapeer poprawi wtyczkę pod nowy przebudowany serwis to będzie działać i ATV4 (wtyczka) jak i po Airplay.
    Serialenet działa wtyczka na ATV4 jak i airplay.
    Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz śmiało.

Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

@patrick-irl pisząc, że ipla działa na zasadzie klonowania masz na myśli, że podczas przesyłania obrazu i dźwięku trzeba mieć włączony wyświetlacz w iPhone czy można mieć wyłączony. Pytam, bo miałem krótko ATV2 i z tego co pamiętam były dwie opcje przesyłania materiałów po AirPlay. Jedna wiązała się z koniecznością posiadania cały czas włączonego ekranu, druga nie.
    Szkoda, że twórcy polskich aplikacji VOD mają w poważaniu właścicieli ATV4 : (

@michalborowczyk Wiec tak jeśli chodzi o AirPlay bez klonowania wtedy urządzenie może być wyłączone. Jeśli masz włączony airplay z klonowaniem wtedy urządzenie musi być włączone (bo jak sama nazwa wskazuje, klonuje ci to co masz na wyświetlaczu urządzenia z którego udostępniasz - iPad czy iPhone, iMac).
    W jednej i drugiej opcji możesz udostępniać IPLE na ATV4. Czy sam airplay czy airplay + klonowanie działa bez problemu.
    TVN player i NC+ go (HBO go) przetestuje w sierpniu jak będę w Polsce.

Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

• kapeerkapeer Posts: 99Members ✭✭

Jestem fanem aplikacji na androida. Na moim Android TV boxie działa świetnie w trybie telewizyjnym. A do tego jeszcze wielki wybór aplikacji z Play Store i w razie czego można zawsze użyć przeglądarki :)

@patrick-irl dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi : ) Zależało mi właśnie na tym, żeby działało również bez klonowania. Mi nawet pasuje znaleźć sobie coś na telefonie i puścić to po AirPlay, bo na telefonie się wygodnie szuka : )
    @kapeer android jest bardziej użytecznym i otwartym oprogramowaniem, tym bardziej u nas. Ale jak ktoś kupi kilka rzeczy spod znaku nadgryzionego jabłka to potem jest z nimi związany. Mimo wielu niedogodności ; )

Ale jak ktoś kupi kilka rzeczy spod znaku nadgryzionego jabłka to potem jest z nimi związany. Mimo wielu niedogodności ; )

Jakich niedogodności?

Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

• kapeerkapeer Posts: 99Members ✭✭

@patrick-irl said:

Ale jak ktoś kupi kilka rzeczy spod znaku nadgryzionego jabłka to potem jest z nimi związany. Mimo wielu niedogodności ; )

Jakich niedogodności?

Za dużo by pisać :)

@patrick-irl said:
    Jakich niedogodności?

Trochę mnie nie było ☹️
    Co do niedogodności to chodzi mi najbardziej o te wywodzące się z kwestii mniejszej ilości użytkowników tego systemu co przekłada się na przykładowo brak aplikacji VOD polskich telewizji na AppleTV 4. Gdyby nie ten fakt ATV 4 byłoby już koło mojego telewizora. A tak się waham czy je kupić i używać airplay, czy kupić chromecast (bo taniej).
    Pewnie takich niedogodności znalazłoby się trochę

@patrick-irl
    Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Apple TV 4 :)

Mam pytanie odnośnie tego co napisałeś w związku z przesyłaniem po AirPlay obrazu i dźwięku z aplikacji IPLA do Apple TV 4. Mianowicie ja nie mogę tego zrobić inaczej jak przy konieczności utrzymywania wybudzonego urządzenia przesyłającego. Czy możesz to sprawdzić jeszcze raz u siebie? Jeśli tak to będę wdzięczny :)
    Dodatkowo napiszę, że udało mi się puścić po AirPlay przy wygaszonym iPhone reklamę poprzedzającą materiał w IPLA. Potem niestety ekran w TV wrócił do menu Apple TV 4.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką odpowiedź w tej kwestii :)

Pozdrawiam serdecznie

@michalborowczyk said:
    @patrick-irl
    Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Apple TV 4 :)

Mam pytanie odnośnie tego co napisałeś w związku z przesyłaniem po AirPlay obrazu i dźwięku z aplikacji IPLA do Apple TV 4. Mianowicie ja nie mogę tego zrobić inaczej jak przy konieczności utrzymywania wybudzonego urządzenia przesyłającego. Czy możesz to sprawdzić jeszcze raz u siebie? Jeśli tak to będę wdzięczny :)
    Dodatkowo napiszę, że udało mi się puścić po AirPlay przy wygaszonym iPhone reklamę poprzedzającą materiał w IPLA. Potem niestety ekran w TV wrócił do menu Apple TV 4.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką odpowiedź w tej kwestii :)

Pozdrawiam serdecznie

Siemka, jasne ze sprawdzę. Ja na co dzień IPLI nie korzystam wiec może się coś zmieniło. Ale dam znać w weekend. Jak ja to testowałem to u mnie działało na 100%. A ty mieszkasz w Polsce? (bo ja zapomniałem przetestować apke NC+ i tvnplayer jak bylem ostatnio :P i czy mógł to ktoś sprawdzić?) Iple sprawdzę dziś lub jutro. Pozdro

Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

@patrick-irl
    Tak ja mieszkam nad Wisłą ;)
    W moim przypadku jeżeli chodzi o IPLA to raczej nie działa bez klonowania obrazu. W żadnym z playerów VOD nie ma dedykowanego przycisku do nadawania po Air Play, niestety :( Jedyna możliwość to wysunięcie w iPhone dolnego panelu i przejście do sterowania multimediami oraz zaznaczenie transmisji do Apple TV. Skutkuje to przesłaniem do TV obrazu oraz dźwięku ale po zgaszeniu ekranu iPhone materiał video się zatrzymuje i trzeba go wznowić przyciskiem start na pilocie. Fanie byłoby gdyby to zawsze działało ale niestety. Raz działa, a innym razem wyłącza się transmisja na telewizorze wraz z wygaszeniem iPhone ;/ Co do playera TVNu to działa w ten sam sposób ;/
    Jak tam u Ciebie IPLA @patrick-irl ??

Pozdrawiam serdecznie :)

@michalborowczyk
    Dobrych wieści też niestety nie mam. Przetestowałem to wczoraj i rzeczywiście już nie działa bez klonowania bo najprościej w świecie nie ma już takiej opcji z naszymi zajebistymi VOD a na 100% było i działało. Bo np na YT działa, wiec winna appek VOD. Jak zawsze polacy daja d....y :/
    Ja na szczęście z tego nie korzystam, ale jeśli już to zostaje wyłączyć autoblokade i zostawić urządzenie włączone :( Lipa.
    Mam natomiast inne pytanie od kilku dni nie mogę dostać się w app store w ATV4 do top charts a wczoraj i search mi nie działał. Możesz sprawdzić to u siebie. Bo nie wiem czy nie muszę zrobić u siebie jakiegoś twardego reseta do default set...
    Ja na ATV4 używam do Plexa głownie i YT i to mi śmiga jak malina. Na tą chwile wystarczy. Ale w grudniu będę w kraju to sprawdzę jeszcze NC+Go i zobaczymy czy wszystkie appki leża bez klonowania.

Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Polscy programiści od dystrybutorów VOD dali dupy już na początku nie udostępniając swoich aplikacji VOD w app store ATV4 ;/ Może jakaś lista internetowa polskich użytkowników ATV4 by ich przekonała.
    Co do app store w ATV4 to mogę wejść w kategorię Najlepsze oraz do Szukaj bez problemu. Jednak ATV4 mam od dwóch dni i miałem problem z app store przed aktualizacją oprogramowania. Może masz jakieś uaktualnienie do pobrania?
    Pozdrawiam :)

«1
Sign In or Register to comment.