If you have not already, we suggest setting your Plex username to something else rather than email which is displayed on your posts in forum. You can change the username at https://app.plex.tv/desktop#!/account
Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Plex Media Server na czym najlepiej odpalić 24h/7

arieloplarielopl Posts: 13Members ✭✭

Witam serdecznie,
Szukam jakiegoś nasa, taniego komputera, albo czegoś, aby odpalić na tym Plex Media Serwer,
Tak aby dało rade z filmami 1080p i czasami z filmami 3d.
Ktos cos poleci?

Answers

• patrick-irlpatrick-irl Posts: 110Members ✭✭

@arielopl Jaki budżet? Znasz się na linuxie/win czy wolisz jakiś prosty Nas z zarządzaniem przez WWW? Np. Ja za swój server dałem 800zł.

Zerknij na ten temat na forum: http://forums.plex.tv/discussion/215946/na-czym-macie-uruchomione-swoje-pms#latest

My Server: Dell power edge t310
    na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    procek: Intel(R) Xeon(R) CPU X3440 @ 2.53GHz
    płyta: Dell 02P9X9
    ram: 8GB (max 32Gb)
    system linux Ubuntu Server 14.04.3 LTS
    Dyski:
    Raid SAS x2 po 70GB (system)
    Sata x8 razem 33TB
    Kieszeń na dyski USB Fantec QB-35US2,
    Net 360/36Mb
    Plex zawsze uaktualniony do najnowszej wersji :)
    ehomeserver.net

• arieloplarielopl Posts: 13Members ✭✭

Na ten moment w sumie patrze na laptopy z i3/i5..
    Chce cos na czym odpale PMS i jdownloadera, moge z tego korzystać przez www, albo przez pulpit wirtualny nie stanowi to problemu.
    za Dell power edge t310 dales 800zl? Jak?

• mbalsammbalsam Posts: 51Members, Plex Pass Plex Pass

Ja Plexa mam odpalonego na vps z ovh jak co pomogę go zrobić.

Korzystałem kiedyś z kimsufi a teraz So you Start wytrzymuje mi 15 użytkowników na raz więcej nie testowałem bo nie mam tylu znajomych którzy chcieli by ogladać

A filmy masz tam wgrane, czy jak?

Zastanawiam się nad takim czymś:
    Gigabyte BRIX GB-BACE-3150
    Ale czy to da rade?

• patrick-irlpatrick-irl Posts: 110Members ✭✭

@arielopl said:
    Na ten moment w sumie patrze na laptopy z i3/i5..
    Chce cos na czym odpale PMS i jdownloadera, moge z tego korzystać przez www, albo przez pulpit wirtualny nie stanowi to problemu.
    za Dell power edge t310 dales 800zl? Jak?

Kupiłem na allegro za 800zł. Można tam kupić server używany ale cena jest śmieszna. Mój chodzi już ponad 2 lata bez żadnego "dotknięcia" hardwarowego oczywiście jedynie dyski dokładam i kontroler sata dokupiłem :)

Potwierdzam słowa @mbalsam, fajna opcja dla leniwych tylko że trzeba płacić abonament. Sam od czasu do czasu zaglądam do jego biblioteki :)

@arielopl wszystko zależy od budżetu i czego oczekujesz. Ja postawiłem na swoim Dellu linucha i śmiga mi wszystko co tylko chce i polecam.

My Server: Dell power edge t310
    na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    procek: Intel(R) Xeon(R) CPU X3440 @ 2.53GHz
    płyta: Dell 02P9X9
    ram: 8GB (max 32Gb)
    system linux Ubuntu Server 14.04.3 LTS
    Dyski:
    Raid SAS x2 po 70GB (system)
    Sata x8 razem 33TB
    Kieszeń na dyski USB Fantec QB-35US2,
    Net 360/36Mb
    Plex zawsze uaktualniony do najnowszej wersji :)
    ehomeserver.net

Ja chyba pozostanę przy zakupie laptopa DELL 3330 z prockiem i5 2,7Ghz 8gb ramu lub złoże samemu jakiś komputer stacjonarny... Bo ten mini pic gigabyta ma słąby procesor.

@arielopl said:
    A filmy masz tam wgrane, czy jak?

tak mam dysk twardy 2x2 tb długo korzystam i jest ok nie zawiesza się itd oraz mam dostęp do pulpitu poprzez Windows lub telefon poprzez aplikacje chrome można kupić tańsza opcje 2tb jest wybór filmy mam prosto z to-ntów robię sobie ratio wszystko ok .Oczywiście jak co pomogę i możemy sie podzielić zasobami obecne łącze mam 1000/1000 mb także spore

Jaki koszt roczny za taki serwer?
    Może bym dorzucił się Tobie po prostu, jakby to dobrze działało :)
    Duzo masz filmów, seriali?

@arielopl said:
    Jaki koszt roczny za taki serwer?
    Może bym dorzucił się Tobie po prostu, jakby to dobrze działało :)
    Duzo masz filmów, seriali?

Wszystko na PW jak by ktoś chciał

A plex serwer i plex player działają bez internetu?
    Czy nawet w domowym serwerze musi być dostęp do internetu?

• Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Posts: 1,848Members, Plex Pass Plex Pass

Jest to możliwe, aczkowiek niesie to ze sobą wiele ograniczeń.

@mbalsam dał mi do myślenia z tym wirtualnym serwerem
    Kokszt raczej nie jest duży, a tak na prawdę nie muszę mieć fizycznego serwera w domu, który pobiera prąd.

Sign In or Register to comment.