Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Po włączeniu napisów film się nie odtwarza

michalborowczykmichalborowczyk Members Posts: 26 ✭✭

Witam,
Mam problem z odtworzeniem filmu z napisami. Korzystałem z tej instrukcji:
https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/200471133-Adding-Local-Subtitles-to-Your-Media
Chodzi o serial. Wg powyższego w Agentach TV Show ustawiłem Local Media Assets jako zaznaczone i na górze listy. Odświerzyłem bibliotekę (refresch all). Pliki mają takie nazwy:
Code Black - S01E01 - Pilot.mp4
Code Black - S01E01 - Pilot.pl.srt

Gdy wchodzę w kliencie w ten odcinek i dalej w ustawienia widzę, że mogę dodać polskie napisy. Gdy je zaznaczę i kliknę start filmu pojawia się pierwsza klatka filmu, po czym się zatrzymuje i chwilę "myśli" (kręci się kółeczko na środku), po czym zatrzymuje materiał i pyta czy odtworzyć kolejny odcinek. Gdy wyłącze napisy film odtwarza się bez problemu.
Napisy pobierałem z serwisu napisy24.pl jako SubRip (UTF-8).

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i go rozwiązał? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Best Answer

Answers

• michalborowczykmichalborowczyk Members Posts: 26 ✭✭

@patrick-irl
    A przez jaki program i do jakiego formatu ripowałeś?

• patrick-irlpatrick-irl Members Posts: 99 ✭✭

Ja używam programu: iSkysoft Video Converter Ultimate. Ripowałem też do mp4, tylko go przepuściłem przez ten program na urządzenia apple, bez zmiany żadnych innych właściwości, ta sama jakość, bitrate itp. i jak wrzuciłem na plexa poszło bez problemu.

My Server: Dell power edge t310
    na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    procek: Intel(R) Xeon(R) CPU X3440 @ 2.53GHz
    płyta: Dell 02P9X9
    ram: 8GB (max 32Gb)
    system linux Ubuntu Server 14.04.3 LTS
    Dyski:
    Raid SAS x2 po 70GB (system)
    Sata x8 razem 23TB
    Kieszeń na dyski USB Fantec QB-35US2,
    Net 360/36Mb
    Plex zawsze uaktualniony do najnowszej wersji :)
    ehomeserver.net

Uuuu. Drogi ten iSkysoft Video Converter Ultimate :( Znalazłem HandBrake. Spróbuje tego. Niby można nim także wtopić napisy w film także wtedy problem by zniknął na pewno :)

U mnie nie była to wina napisów tylko samego pliku video - ale problem był ten sam, leciała jedna klatka, potem było ładowanie i następny plik. Ale spróbuj. Powodzenia.

na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Doszedłem do wniosku, że skoro i tak musiałbym przepuścić plik przez program to już wklejam napisy na stałe ;)
    Co do programu jaki znalazłem (HandBrake) to serio polecam. Można tworzyć kolejkę konwersji i całkiem przyjemnie działa :)

Pozdrawiam serdecznie :)

@michalborowczyk mój program też ma kolejke itp... ja polecam swój ale jak kto woli. Ważne że podziałało :) Pozdrawiam

Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Sign In or Register to comment.