Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

"TEN FORMAT NIE JEST OBSŁUGIWANY" TV Samsung UE46F8000SL

ralfik84ralfik84 Members, Plex Pass Posts: 6 Plex Pass

Witam mam problem z odtwarzaniem niektórych filmów na TV w formacie mkv. Pokazuje mi że plik jest uszkodzony lub format nieobsługiwany gdzie na innych serwerach jak UMS czy PS odtwarza ten sam film bez problemów.Plex zainstalowany jest na lapku skąd stream-uje do TV samsung przez wi-fi.Zaznaczam ze inne filmy mkv o rożnych wymiarach odtwarza bez problemu ,kodeki świeżutkie a wersja PLEX to 1.1.3.2700.Ktoś wie gdzie problem i jak go rozwiązać? Może kwestia ustawienia transkodowania lub kodeki do plexa nieaktualne ? jakieś pomysły?

Answers

• patrick-irlpatrick-irl Members Posts: 96 ✭✭

@ralfik84 Po pierwsze sprawdź czy masz najnowszego PMS bo ja mam wersje na Ubuntu i mam 1.1.4.2757. Po drugie na TV odtwarzasz przez apke czy DLNA? Jeśli apka to spróbuj "niestety" zrobić reset factory na samsungu i zainstalować apke jeszcze raz. Ja osobiście, ani nikt z moich znajomych co oglądają plexa nie mieli takiego problemu wiec nie znam dokładanie rozwiązania, ale to jest to co mi przychodzi pierwsze na myśl żeby sprawdzić. Moim zdaniem wina leży w TV jeśli na PS i UMS działa bez problemu. Ewentualnie sprawdź czy tv nie ma jakiegoś uaktualnienia freeware-ru...

• ralfik84ralfik84 Members, Plex Pass Posts: 6 Plex Pass

Na TV filmy odpalam przez apkę czyli ten program z szatą graficzną,okładkami itd...i wydaje mi się ze apka jest walnięta bo odtwarzam na innym TV (iBUSH) przez DLNA i jest cacy.Niestety w mojej opinii Samsung bardzo słabo dba o swoje aplikacje z SMART HUB, aktualizacji do PMS nie widziałem odkąd zainstalowałem go na Samsungu... Tak czy owak dzięki kolego za radę , spróbuje temat ogarnąć po weekendzie i dam znać czy pomogło

• ralfik84ralfik84 Members, Plex Pass Posts: 6 Plex Pass

Temat do zamknięcia ,wina TV brak wsparcia dla kodeków.Zakupiłem sobie Media box i jest cacy :)

Sign In or Register to comment.