Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Plex na telewizorze

mggugomggugo Posts: 7Members

Witam
Proszę o informację w jaki sposób mogę zainstalować PLEX ( klienta ) na telewizorze LG LG 47LM620S
Serwer mam postawiony na linux-ie, mam do niego dostęp przez stronę internetową i aplikację PLEX zainstalowaną na komputerze.
Ewentualnie może ktoś ma wiedzę w jaki inny sposób na wskazanym modelu tv mogę oglądać dane z Serwera.

Będę bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
Marcin Gałązka

Answers

• mbalsammbalsam Posts: 45Members, Plex Pass Plex Pass
    edited December 2016

Plex że sklepu lg store a jak nie ma to xplay .

• mggugomggugo Posts: 7Members

Niestety nie ma w sklepie LG Plexa nie ma i Xplay.
    Czy mogę w jakiś inny sposób zainstalować to oprogramowanie lub może jakoś inaczej rozwiązać problem.

Jeśli nie ma oznacza to że lg jeszcze nie udostępnił tych aplikacji na ten model pozostaje urządzenie roku ,Playstation i inne choć to jest niekomfortowe dodatkowe pudełko ,najlepiej wychodzi roku małe i fajnie pracuje z plexem lub jakiś mały pc stick na hdmi Albo czekaj jak się zlituje lg jak coś możesz pisać na pw.

Do pobrania xplay XPLAY format usb na fat32 rozpakuj i skopiuj pliki na pena wsadź do usb w tv oczywiście musisz być zalogowany w lg store poczekaj powinna się pojawić ikona xplay jednorazowy koszt to zgodnie z tą stroną https://xplay.itkey.ru/ uważam że ten program o wiele lepiej funkcjonuje niż plex

ps. Zauważyłem że nie wszystkie tv lg obsługują ten format aplikacji ale spróbuj ,1 tydzień jest bezpłatny

Znalazłem sobie i mam możliwość zainstalowania z dysku USB tej aplikacji.
    Niestety pojawił się inny problem.
    Nie chce przyjąć moich ustawień "serwera"
    Mianowicie pod czas instalacji wskazanego oprogramowania muszę podać adres IP mojego serwera.
    Podaje adresil 192.168.XXX.XXX:32400 wyświetla mi się komunikat że serwer nie został znaleziony.
    Serwer mam postawiony na Linux-ie na urządzeniu Orange PI.

Możecie podpowiedzieć jak mogę to naprawić?

Zobacz czy jest zaznaczona opcja w plexie kolejno SERWER- REMONTE ACCESS -WLACZ ZDALNY DOSTEP musi być włączony napisz co i jak

druga sprawa czy serwer jest postawiony w sieci lan twojej domowej ? czy jest serwer połaczony do orange i chcesz ogladac zdalnie plexa

i jaką aplikację użyłeś do odpalenia plexa na tv

Witam.
    Miałem tą opcje wyłączoną, po uruchomieniu mam tak jak na załączonym zdjęciu.
    Czy możesz mi dać informację czy mam poprawne ustawienia?

Co do sieci to serwer jest na adresie IP lokalnym tak jak telewizor.
    Chciał bym oglądać w następujący sposób.
    1) Telewizor i Server Plexa w tej samej sieci ( oba podłączone do tego samego routera )
    2) Oglądanie przez sieć nie koniecznie tylko na telewizorze.

Co do aplikacji to pobrałem z następującej strony (http://playz.sithari.com.au/downloads.html) i nazywa się PLAYz 1.0.1.1

Czy możesz mi dać informację czy mam poprawne ustawienia?

Zaznacz opcję ptaszkiem manualnie port 32400 co do playz nie używam zaraz sciagne dam znać

Nie wiem czy dobrze rozumiem.
    Bym mógł oglądać film z Plex na urządzeniach po sieci, muszę uruchomić zdalny dostęp.

Nie wiele sie zmieniło.

• patrick-irlpatrick-irl Posts: 96Members ✭✭
    edited December 2016

@mggugo said:
    Nie wiem czy dobrze rozumiem.
    Bym mógł oglądać film z Plex na urządzeniach po sieci, muszę uruchomić zdalny dostęp.

Nie jest to konieczne, zdalny dostęp jak nazwa wskazuje dotyczy panelu administratora a nie oglądania samych treści przez plex-a.

Co cie skusiło żeby kupić telewizor LG? - pytanie retoryczne. :) Ale z tego co widzę łatwiej było by dokupić jakiegoś klienta do telewizora.

PS.
    @mggugo Jak byś mógł dopisać w głównym temacie tego postu o jaki telewizor chodzi ułatwi to później innym użytkownikom szukania odpowiedz np.:
    "Plex na telewizorze LG 47LM620S"
    Dzięki.

Tak też mi się wydawało, to pytanie co mogę zrobić by ten program działał u mnie na TV.

Nic mnie nie skusiło po prostu wybrałem taki i na tamte lata ( to nie jest nowy tv ) było spoko, a ze wymyśliłem że zrobię sobie Centrum Medialne to co poradzę.

Jakieś pomysły, jak rozwiązać problem lub ewentualnie informacja co robię źle.

• ralfik84ralfik84 Posts: 6Members, Plex Pass Plex Pass

Apki(np.PLEX) ze smartów jak Lg czy Samsung to tragedia.Wsparcie ze strony producenta po roku ,dwóch spada prawie do zera ,zmuszając klientów do kupna to nowszych modelów.Polecam zaopatrzyć się w TV Box lub media stick na andku.Nieograniczone możliwości i tysiące aplikacji do Twojej dyspozycji.Na rynku jest tego mnóstwo w rozsądnej cenie ,nie polecam tanich no name-ów dołożyć kilka zł. i brać np.Xiaomi,Mi box,Q-box,boxee itp. lub trochę droższe(bez andka) Nvidia shield,Amazon czy WD. Do 300-400 zł bez problemu dostaniesz przyzwoity sprzęt ze wsparciem 4k i HDR ,wyjściem optycznym ,Lan itp.Osobiście posiadam Q-box z zainstalowanym KODI i dodatkiem PLEX.Jak dla mnie rewelka KODI+PLEX=Móstwo możliwości (jedyny minus to musisz posiadać PLEX Pass) lub dla mniej wymagających zwykły(darmowy) PLEX na andka do ściągnięcia w Play store.Polecam zaznajomić się z tematem :)

Sign In or Register to comment.