Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Problem z obrazem przy streamingu na TV Philips

krzysztof_302krzysztof_302 Members Posts: 24 ✭✭
edited February 16 in Polski

witam,

Udało się rozwiązać jeden problem związany z podłączeniem dysku z filmami jako dysku sieciowego.
https://forums.plex.tv/discussion/248545/dysk-sieciowy-jako-biblioteka#latest

Po jego rozwiązaniu natknąłem się na inny problem. Mianowicie po uruchomieniu klienta plexa na TV słychać głos, natomiast nie ma żadnego obrazu, albo łapie jedną klatkę i tylko tyle.

Natomiast jeśli bezpośrednio z TV ściągam filmy z dysku sieciowego to nie ma żadnych problemów. Wszystko śmiga idealnie (no może poza napisami, których nie widać na TV, ale to kwestia samego TV).

Cała sieć wifi jest oparta o 5ghz (TV, laptop z serwerem plex'a). Brak innych sieci na tej częstotliwości.
Kodeki też nie stanowią problemu. film jest uruchamiany bez problemów (poza plexem).

Może coś w ustawieniach transkodowania? Jaka powinna być prędkość transmisji danych w sieci wifi by dało się przetwarzać filmy w wyższej rozdzielczości? Pliki mają od 1,5gb w górę - max do 4,5gb.

Ktoś ma jakieś pomysły, podpowiedzi co do konfiguracji Plex'a?

pozdrawiam
krzysiek

«1

Answers

• mbalsammbalsam Members, Plex Pass Posts: 45 Plex Pass

Problem z połączeniem sprawdź prędkość zapisu/odczytu z tego mapowanego dysku transkoder na.razie zostaw daj znać

• krzysztof_302krzysztof_302 Members Posts: 24 ✭✭

ok, thx. Sprawdzę wieczorkiem jak to wygląda. Dam znać.

metodą trochę prostacką - sprawdziłem to za pomocą kopiowanie pliku.

• pobieranie wyszło około 13mb/s - stabilnie
    • zapis na dysk sieciowy około - waha się między 7, a 9mb/s, średnio 8mb/s

to teraz zapodaj ten film ale ustaw jakość odtwarzania w tv na tak max 2mb i daj znaka

Jakość odtwarzania miałem ustawioną na 320kbps. jak ustawiłem nawet na 64kbps to nic się nie zmienia. Widać jedną klatkę. Przy zmianach jakości odtwarzania wideo widać jak zmienia się jakość.

edited December 2016

Dziwnie specjalnie na swojej sieci zrobiłem.to samo map dysku i w tej sieci Wi-Fi zapisałem i bez problemu chodza filmy nawet mkv także szukać należy gdzieś indziej choć prędkość uzyskiwałem ponad 40mb nie miałem takiego problemu dlatego trudno mi jest to rozwiązać, na razie na plex-a nie narzekam choć kilka szczegółów pozmieniałem w ustawieniach może zaznacz opcję w odtwarzacz zaznacz ptaszkiem odtwarzanie bezpośrednie oraz strumien bezpośredni i zapisz zmiany zobacz może pomoże

Zmieniłem w odtwarzaczu na wyłączone (było włączone) nic nie pomogło. Generalnie coś nie działa i nie mam już pomysłu co jest grane .

Miałem nawet gorsze parametry ustawione związane z jakością transmisji. :(

Może wpisz folder transkodowania utwórz sobie folder tam gdzie jest zainstalowany plex np c/transkoder/ w polu transkoder temporary naciśnij zapisz zmiany i spróbuj

• ralfik84ralfik84 Members, Plex Pass Posts: 6 Plex Pass

Miałem podobny problem ,okazało się ze mam dużo dodanych katalogów pod jedna pozycję w tym jeden prawie 500GB-towy i niestety sprzęt na którym był zainstalowany plex nie wyrabiał co skutkowało rwaniem obrazu a czasem jego brak.Rozwiązaniem było posortowanie katalogów zmniejszenie ich ilości i dodanie pozycji w Plex np. filmy ,komedie,sensacje etc.Pomogło aczkolwiek czasem rwie ale to wina bebechów dwu-rdzeniowiec i 2Gb Ram to przymało jak na HD z Win7.Poleciłbym także podłączyć TV kablem Lan do routera i z routera do serwera wtedy będziesz miał pewność w czym problem.

witam serdecznie,

Coraz mniej rozumiem z tego ;-)

1. ustawiłem folder ttransodowania - zero ofektu
    2. podzieliłem biblioteki na małe katalogi i większą ilość bibliotek po stronie plex'a - zero efektu
    3. w międzyczasie podpiąłem drugi tv do sieci wifi za pomocą WD TV life. WD TV life podpięty jest do extendera sieci, który ma za zadanie wzmocnić sygnał głównego routera. Taka konfiguracja sprawdza się idealnie, nie ma żadnego problemu wydajnościowego po stronie sieci. Efekt mogę jednocześnie odtwarzać filmy z dysku sieciowego na tv głównym oraz na tym dodatkowym tv. Brak przycinania czy innych dziwnych objawów.
    4. Na kompie mam zainstalowanego Plex serwer oraz plex home theather. Odtwarzanie filmów za pomocą Home Theather jest bez problemowe.
    5. Natomiast na TV głównym, gzie jest zainstalowana aplikacja plex to łączę się do serwera, ale nadal nie jest możliwe odtworzenie filmu, bajki. Leci dźwięk, a obraz leży i kwiczy...

Mam pytania:
    1. jak macie ustawiony bufor transcodowania: Size of IPC buffer (in bytes) when streaming transcodes
    2. wersja plex serwera

Wersję mam jak na focie ,spróbuj odinstalować plex z tv i ponownie zainstalować go zobacz jeśli to możliwe czy masz na tv aplikacje xplay jeśli masz sprawdź na niej czy prawidłowo chodzi

czołem,
    Niestety reinstalacja też nie pomogła. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem.
    Tej aplikacji nie mam. Sklep google w TV nie znajduje mi takiej aplikacji.

Wersja jest identyczna z tym co masz zainstalowane.

może podłącz tv kablem lan ,a jaki system jest w tv android?

edited February 13

android w tv: Android™ 5.1 (Lollipop)

TV ma możliwość odtwarzania filmów z dysku sieciowego. I to działa prawidłowo. To rozwiązanie ma jeden poważny minus - obsługuje filmy z dubbingiem, natomiast filmy z napisami nie są w ten sposób obsługiwane - napisy są wyświetlane. Dwa to biblioteka też jest fajnie obsługiwana. Dlatego tak walczę z Plex'em.

W pierwszej kolejności zrobię sobie taki test:
    1. PC zepnę z routerem via rj45
    2. TV spięty z routerem via wifi
    3. odpalę plex'w i zobaczę cz to ruszy

polecam na kablu lan tv podłączyć

Zrobiłem dwa testy:
    1. TV podpięty do routera via rj45, a pc z routerem via wifi
    2. pc z plex serwer podpiety do routera via rj45, a tv i router via wifi

w obu przypadkach to samo - dzwięk leci, a obraz ...

dodam, że reinstalowałem również app na tv

• patrick-irlpatrick-irl Members Posts: 96 ✭✭
    edited February 13

@krzysztof_302 czy problem występuje tylko na tv (co to za tv jaki model, podaj wersje apki z tv)?
    Czy oglądasz plexa na jakiś innych urządzeniach prócz tv np. tablet, konsola (xbox lub ps), tel, inny tv, home media box?

«1
Sign In or Register to comment.