Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

LG Smart TV Plex Alt yazı problemi

mehmet_alpmehmet_alp Posts: 2Members
LG Smart TV 47LW5500 de için PC ye plex yükledim. Ama dizi filmlerdeki STR uzantılı alt yazılarımı görmedi. İşime yaramadığından PC deki dizileri Harici diski e atıp TV de izleyebiliyorum. Yani Plex i alt yazı probleminden dolayı kullanamıyorum. Nasıl bir ayar yapmak gerekir?? Yardım lütfen :(

Comments

• unalgungorunalgungor Posts: 1Members
    Mehmet wrote:

LG Smart TV 47LW5500 de için PC ye plex yükledim. Ama dizi filmlerdeki STR uzantılı alt yazılarımı görmedi. İşime yaramadığından PC deki dizileri Harici diski e atıp TV de izleyebiliyorum. Yani Plex i alt yazı probleminden dolayı kullanamıyorum. Nasıl bir ayar yapmak gerekir?? Yardım lütfen :(

Plexs > preferences > Languages >

Subtitle mode -> Always enabled

Prefer Subtitles in : English sec

dosya ismini örnegin dexter.s04e06.720p.dissmind.mkv alt yazıda dexter.s04e06.720p.dissmind.srt ise göstermeye biliyor noktları kaldırıp

filmi dexter.mkv altyazıyıda dexter.en.srt seklinde kaydedince gösteriyor türkçe karakter olmasın dosya isimnde kolay gelsin.
  • alikynalikyn Posts: 3Members
    Olmadı.
  • lazconquerorlazconqueror Posts: 1Members
    öencelikle merhaba anlatıcağım konuda bana yardım edebilen varsa sevinirim lg42lw570s model led tv kurdum eve dizüstü bilgisayarıma plexapp olayınıda pc ye kurdum fakat tv de medya oynatıcı bölümünden aratıyorum pc yi bulmuyor yani kısaca pc ve tv yi modem üzerinden nasıl iletişim kurdurucam tv ethernet kablosu ile modeme bağlı pc kablosuz bağlı bunun bir ayarı varmı acaba????? teşekürler....
  • tokerotokero Posts: 6Members
    1 - Altyazılar SRT olmalı
    2 - dosya kodlaması utf-8 olmalı. Bunun için UTF-cast yazılımını kullanabilirsiniz.
  • aeborgaeborg Posts: 1Members
    Türkçe altyazıları UTF-8 formatına çevirip TV de Plex client üzerinden sorunsuz görüntülenebilmesi için forumda SubtitleProcess yer alan başlıktaki yazılımı kullabilirsiniz.
  • levelonelevelone Posts: 1Members
    edited November 2013
    aeborg wrote on July 18 2012, 7:29 AM: »

Türkçe altyazıları UTF-8 formatına çevirip TV de Plex client üzerinden sorunsuz görüntülenebilmesi için forumda SubtitleProcess yer alan başlıktaki yazılımı kullabilirsiniz.

Teşekkurler, altyazılar sorunsuz çalışıyor.
    Show Tv izle
    Atv izle
    Fox Tv izle
    Star Tv izle
  • imaksuimaksu Posts: 1Members

Merhaba, Evde Kablo TV internet servisi Uydunet var. Router: NetMaster CBW-383ZN, TV ise (LG 42LW5500) . PC router'a kablo ile bağlı. PC ye PLEX kurdum. TV "Medya bağlantısı kurulamadı, PLEX yükleyin." mesajı veriyor. Ne yapabilirim? :(

Sign In or Register to comment.