If you have not already, we suggest setting your Plex username to something else rather than email which is displayed on your posts in forum. You can change the username at https://app.plex.tv/desktop#!/account
Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Netmaster modem ve Plex Server Uzaktan Bağlantı

edizkirmanedizkirman Posts: 2Members, Plex Pass Plex Pass

Netmaster CBW-383 modem ile eskiden (3-5 ay önceki modem güncellemesine kadar) en dışından erişim sağlayabiliyordum. Şimdi aynı modem ayarları ile dışardan erişim yok.

• Plex kullanılan PC Statik IP'li
  • modem ayarları:
    • dmz server statik IP'li pc için izinli
    • Plex PC, ethernet MAC nosu izinli maclere ekli
    • Port tetikleme ve yönlendirme (32400) yapıldı
    • WAN engelleme de-aktive edildi.

Plex'de port elle 32400 olarak tanımlı. Fakat hala dışarıdan bağlantı olmuyor.
Var mı bu konuda bilgisi olan?

Teşekkürler.

Best Answer

• yigit007yigit007 Posts: 6Members ✭✭
    Accepted Answer

Modem arayüzüne girip temel bölümüne girdiğinde gördüğün WAN IP'si 100 ile başlıyorsa sorun double NAT bulunmasından. Uydunet'in bu IP bloğu TTNet üzerinden geliyor, dolayısıyla onların NAT'ına takılıyoruz. Telefonla arayıp 100'lü IP bloğundan 24'lüye geçmek istiyorum derseniz düzeliyor.

Answers

• yigit007yigit007 Posts: 6Members ✭✭
    Accepted Answer

Modem arayüzüne girip temel bölümüne girdiğinde gördüğün WAN IP'si 100 ile başlıyorsa sorun double NAT bulunmasından. Uydunet'in bu IP bloğu TTNet üzerinden geliyor, dolayısıyla onların NAT'ına takılıyoruz. Telefonla arayıp 100'lü IP bloğundan 24'lüye geçmek istiyorum derseniz düzeliyor.

• edizkirmanedizkirman Posts: 2Members, Plex Pass Plex Pass

Yiğit007, cevap için çok teşekkürler. Ben sorun çıktığında bir çare Netmaster modem destek sayfalarını da yazdım ve onlar uzaktan bağlanarak ve Türksat'la iletişime geçerek bir kaç aşamada sorunu çözdüler (3 ay önce).

Ancak yazdıklarınızdan çıkardığıma göre tam da sizin tarif ettiğiniz işlemler yapıldı. Verdiğiniz bilgiler kolay kolay akla gelecek çözümler değil (Türksat'ın TTnet IP bloğu kullanması), benden sonra da faydalananlar olacaktır.

• emregwemregw Posts: 1Members, Plex Pass Plex Pass

Merhaba
    Superonline huuwaei modelde de aynı sorun var, nasıl çözebilirim acaba

Sign In or Register to comment.