Polski AmbiLight


#1

Polski start-up na portalu Indiegogo rozpoczął właśnie kampanię marketingową kolejnego wcielenia efektu Ambilight.

AmbiVision to pierwsze samodzielne (nie wymaga komputera PC, a jedynie doprowadzenia sygnału wizyjnego do dedykowanego sterownika) oświetlenie powierzchni tła wokół ekranu naszego telewizora. Zmienia się ono w sposób dynamiczny, tzn. w zależności od zawartości wyświetlanego aktualnie obrazu!

Wsparcie dla takich standardów jak: VGA, HDMI, DVI, S-Video, Composite, Component, pozwoliło stworzyć urządzenie, które nie wymaga skomplikowanej konfiguracji ani nie stwarza problemów z kompatybilnością (jak to bywa w przypadku już istniejących rozwiązań takich przystawek). Przechwytywanie obrazu działa zawsze, niezależnie od włączonej aplikacji, gry, sterowników itd. W niektórych przypadkach, gdy nie jest możliwe bezpośrednie podłączenie, należy użyć rozdzielacza sygnału lub konwertera (można go zamówić samemu lub zakupić dodatkowo "Connectivity Pack").

...inteligentne??

Tak... dzięki odpowiednim algorytmom urządzenie samo dostosowuje parametry przechwytywania analizując przebiegi czasowe sygnału, co powoduje, że każdy wymiar ekranu oraz standard wizyjny są wspierane.
AmbiVision dopasowuje barwy świecenia do koloru ścian Twojego pokoju. Dzięki tej funkcji adaptacji, kolory będą zawsze perfekcyjne.
AmbiVision sam dopasuje obszar przechwytywania, odpowiednio modyfikując swoje działanie, np. gdy film zawiera tzw. "czarne pasy".

Co zrobi dla Ciebie AmbiVision:

- pozwoli wirtualnie poszerzyć powierzchnię wyświetlacza,
- zmniejszy zmęczenie oczu podczas oglądania w ciemnym pomieszczeniu,
- po wyłączeniu ekranu, światło AmbiVision odprowadzi Cię bezpiecznie do łóżka,
- stworzy niepowtarzalny i indywidualny nastrój sterowany zdalnie lub przez klawiaturę dotykową,
- zwiększy wrażenie trójwymiarowości obrazu.

Oprócz "naukowych" zalet systemu, podniesie on zarówno estetykę, jak i prestiż naszego centrum multimedialnego.

Użycie diod LED (z wbudowanym cyfrowym interfejsem sterującym) pozwoliło na niesamowite zwiększenie rozdzielczości podświetlenia oraz jego jasności. Do zestawu można podłączyć do 250 takich diod, na samoprzylepnych giętkich taśmach. Sam montaż oraz dostosowanie sterowania do ilości diod zajmuje ok. 6-8 minut.

Obowiązujące w kampanii ceny zestawów są o około 35% niższe od docelowych. Zaletą jest wliczony w cenę koszt przesyłki do każdego kraju wraz z roczną gwarancją. Pierwsze wysyłki urządzeń planowane są na drugą połowę marca.

Strona projektu: ambivision.tv

Kampania potrwa do 14 marca:

http://www.indiegogo.com/projects/ambivision-standalone-ambient-lighting-device/x/8427436

1584634800_1421243572.jpg