Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

plexpass

everst2015everst2015 Members, Plex Pass Posts: 13 Plex Pass

Cześć,
mam teraz roczną subskrypcję i chce przedłużyć. Zastanawiam sie nad kupieniem lifetime ale gdzieś czytałem ze nie jest ona najlepsza bo po jakims czasie jednak coś się traci. Macie jakieś doświadczenie ?

Tagged:

Answers

• Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Members, Plex Pass Posts: 1,761 Plex Pass

@everst2015 nie, nie kończy się, life time jest na zawsze.

• patrick-irlpatrick-irl Members Posts: 99 ✭✭
    edited February 2016

A ja mam pytanie czy jesli kupujesz subskrypcje na konto w plexie czy działa na każdym kliencie?
    Dla przykładu, Wykupiłem sobie one-time subskrypcje żeby oglądać dłużej niz 1minute... na iOS. Ale opcja jest przypisana do Apple ID. Mianowice zalogowałem sie na innym urządzeniu z innym Apple ID niz moje, ale konto plex moje i subskrypcji nie bylo, a jak klikam przywróć zakup to zapytanie idzie do Apple ID które jest inne czyli subskrypcji nie ma. To samo zalogowałem się na androidzie, zalogowałem sie na konto plex ale to samo zeby oglądać muszę ponownie zapłacić.
    Moje pytanie brzmi czy plex pass jest przypisany do konta na plex.tv czy do źródła płatnika?

My Server: Dell power edge t310
    na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    procek: Intel(R) Xeon(R) CPU X3440 @ 2.53GHz
    płyta: Dell 02P9X9
    ram: 8GB (max 32Gb)
    system linux Ubuntu Server 14.04.3 LTS
    Dyski:
    Raid SAS x2 po 70GB (system)
    Sata x8 razem 23TB
    Kieszeń na dyski USB Fantec QB-35US2,
    Net 360/36Mb
    Plex zawsze uaktualniony do najnowszej wersji :)
    ehomeserver.net

• Bartlomiej BaraniecBartlomiej Baraniec Members, Plex Pass Posts: 1,761 Plex Pass

PlexPass jest przypisany do konta.

@Bartlomiej Baraniec said:
    PlexPass jest przypisany do konta.

Dzięki za odp.

na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
    Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Pytanko do osób które posiadają "pass" czy tak naprawdę przydaje się wam tam rozbudowana opcja? jak ją wykorzystujecie? Czy warto mieć wykupiony "pass"? Dzieki za odp.

Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

@patrick-irl Przede wszystkim oddzielni użytkownicy. Oprócz konta admina, mam jeszcze 5 zarządzalnych kont dla członków rodziny. Każde z nich spięte z traktem.
    Rodzice mają u siebie w domu RPI2 i oglądają wszystko ode mnie. Siostra używa przede wszystkim lapka i telefonu. Każdy z nas może oglądać ten sam serial, ale mieć inny postęp.
    Sync jest super, jak jadę za granicę i mogę wrzucić filmy dzieciaka na tablet.
    Camera Upload zaczynam z tego korzystać, ale niestety nie obsługują jeszcze filmików.
    Cloud Sync korzystałem raz. Jak dla mnie warto.

• michalborowczykmichalborowczyk Members Posts: 26 ✭✭

Witam. Ja rownież mam pytanie odnośnie plex pass. Serwer plexa mam zainstalowany na QNAPie. Planuje zakup subskrypcji pass aby móc utworzyć kilku użytkowników. Tylko teraz pytanie czy każdy użytkownik przypisany do mojego serwera musi mieć wykupiony pass??

Pozdrawiam serdecznie ; )

@michalborowczyk To zależy już od Ciebie, ja w tej chwili nie ma pass "jeszcze" i też wszystko śmiga nie mam takich funkcji jak wymienia Bartłomiej, ale jestem zadowolony (chce wykupić sobie pass na miesiąc i zobaczyć czy potrzebny mi pass na stałe). W tech chwili każda z osób jaka używa mojego PMS ma swoje konto na plexie i ja zaprosiłem ich i udostępniam im swoją bibliotekę. Wszystko zależy, ile to ma być użytkowników i czego oczekujesz. Nie muszą mieć wykupiony pass, jedyne co muszą mieć wykupiony pass na urządzenia mobile jeśli z owych będą używać do oglądania plex-a (telewizory, konsole i web jest za darmo / tablety i komórki trzeba wykupić pass mobilny opłata jednorazowa 4.99e od konta - czyli np jeśli zakupiłeś mobilny pass przez apple ID lub playstore ID to na tym ID możesz używać tabletów i telefonów... bo pass mobilny wykupujesz do apple ID lub Playstore IDa nie do danego konta email na stronie plex). Lub wykupic plex pass, ale to już zależy od Ciebie.

Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Mi zależy głównie na użytkownikach domowych i kontroli rodzicielskiej nad folderami (na niektóre chciałbym mieć hasło).
    Co do wykupowania pass to ja mam taką sytuację, że aktualne konto na którym chcę wykupić pass jest także moim apple ID i zastanawiam się czy po wykupieniu pass na tego maila będę miał dostęp do pełnych możliwości aplikacji mobilnej plexa??
    A tak poza tym to czy idzie kupić pass na jeden miesiąc? Czy trzeba podpisać miesięczną subskrypcję i potem ją anulować?

Pozdrawiam serdecznie : )

edited May 2016

@michalborowczyk zacznę od końca, jak kupujesz pass miesięczny to trzeba go potem anulować jeśli chcesz go przerwać.
    Jak kupujesz pass to masz dostęp do wszystkich możliwości plexa wliczając mobilne urządzenia ale pamiętaj ze pass masz tylko ty bo pass jest przypisany do twojego konta plex nie do Apple id. Co innego jest z odblokowaniem urzadzen mobilnych ten dostęp jest do ID nie do konta plex.
    Nie widziałem w plexie żadnej kontroli rodzicielskiej. Nie widziałem tez możliwością zakładania haseł na foldery. Jak masz pass to tez nie ma nigdzie takich informacji żeby były takie możliwości. Może się mylę, Bartłomiej niech się wypowie czy on ma takie opcje?
    Na swoim przykładzie ci powiem bo tez korzystają u mnie głownie członkowie rodziny i znajomi wiec np. Ja i moja partnerka mamy pełny dostępne do wszystkich folderów. Dzieci maja swoje konto oddzielne i maja tylko dostęp do tych folderów dla dzieci. Znajomi maja inny dostęp do folderów tylko dla nich itd.
    W razie pytań możesz do mnie pisać na "pm".

Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Przez kontrolę rodzicielską rozumiem właśnie to, że utworzę użytkowników z przypisanymi różnymi dostępami do poszczególnych folderów. Przełączanie pomiędzy użytkownikami z tego co widziałem jest dosyć proste.
    Czyli kupując pass (a konto plex mam takie samo jak apple ID) to będę miał dostęp do całej funkcjonalności aplikacji mobilnej?
    Jak kupię dla próby subskrypcję pass w formie miesięcznej to mogę od razu po zakupie ją anulować? Czy jak anuluję to od razu utracę dodatki z pass (zapominalski jestem i jak od razu nie usunę subskrypcji to zapomnę)??

Pozdrawiam : )

edited May 2016

@michalborowczyk dokładnie tylko tak można rozumieć kontrole nad folderami.
    Co rozumiesz całej funkcjonalności mobilnej? Bo ja pisząc użytkowanie mobilne rozumiem oglądanie mediów na urządzeniach mobilnych. Zarządzanie plex jest tylko przez www web. Nie ma innej możliwości zarządzania plexem (dodawanie folderów, użytkowników, access itp) można robić przez www. Czy masz pass czy nie.
    Nie wiem czy jak kupisz i odrazu anulujesz to stracisz ale jak by tak było to musieli by oddać kasę od razu... Wiec biorąc logicznie myślenie przez miesiąc masz pass bo za to skasowali.

Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Aplikacje mobilne (i nie tylko) możesz zakupić jednorazowo lub "odblokowujesz" kiedy zalogujesz się do niej kontem z Plex Passem. Jak kupisz na miesiąc, to tyle dokładnie masz, nie ważne, kiedy anulujesz subskrybcję.
    Twój użytkownik jest domyślnie adminem serwera, po zakupie Plex Pass i dodaniu użytkownika zostajesz adminem Plex Home. Admin może być tylko jeden i każdy użytkownik może należeć jedynie do jednego domu. Maksymalnie możesz dodać 15 użytkowników (zarządzalnych lub regularnych kont plex)
    https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/203960236-Consequences-of-Being-in-a-Plex-Home

@michalborowczyk mógłbyś napisać o swoim nas-ie w tym poście http://forums.plex.tv/discussion/comment/1177567#Comment_1177567 dzięki

Dyski:
    Sata x8 razem 23TB
    Net 360/36Mb
    ehomeserver.net

Sign In or Register to comment.