If you have not already, we suggest setting your Plex username to something else rather than email which is displayed on your posts in forum. You can change the username at https://app.plex.tv/desktop#!/account
Welcome to our forums! Please take a few moments to read through our Community Guidelines (also conveniently linked in the header at the top of each page). There, you'll find guidelines on conduct, tips on getting the help you may be searching for, and more!

Napisy w Plex - opis jak uruchamiać, jak dodawać napisy do filmu

patrick-irlpatrick-irl Posts: 141Members, Plex Pass Plex Pass
edited October 2016 in Polski

Kolejny samouczek dla osób które mają problemy z wyświetlaniem napisów w PMS. Przyczyn, dlaczego napisy się nie wyświetlają lub nie ma polskich znaków może być kilka... Przedstawie kilka rozwiązań jak sobie z tym poradzić.
1. Napisy muszą mieć taką samą nazwę jak film. Czyli plik z filmem ma nazwę np. Gwiezdne wojny ViI (specjalnie wskazuje uwagę na znaki, to plik z napisami powinien mieć tak samą nazwę).
2. Napisy najlepiej powinny być zapisane lub ściągnięte z sieci w formacie SRT, nazwa np. Gwiezdne wojny ViL.srt , jest to najbardziej rozpoznawany plik przez wszystkie odtwarzacze, playery itp.
3. Jeżeli napisy nadal się nie pojawiają jest 3 sposób można dodać napisy na film, czyli połączyć plik video z napisami srt. Tu mamy kilka programów które mogą wam w tym pomóc np. VirtualDub lub MKVtool. Ja osobiście mam filmy w mkv i używam tego drugie. Dodanie napisów trwa może 60secund.
4. Napisy są ale nie ma polskich znaków, jeśli mamy taki problem to znaczy, że kodowanie napisów jest w niewłaściwym formacie. Polski język jest kodowany w UTF 8 unicode (utf8). Możecie wygooglować "Jak zmienić kodowanie znaków w napisach do filmu" są filmiki instruktażowe jak to zmienić.
5. To samo można zrobić przy pomocy worda microsoftu (otwierasz napisy w wordzie zmieniasz na kodowanie środkowoeuropejskie a następnie zapisujesz tylko musisz zmienić na kodowanie UTF-8 - bardzo ważne i działa)
6. Możesz użyć programu do ściągania napisów ja osobiście używam NAPIprojekt, ale jest kilka innych które działają tak samo i ściągają napisy do twojej wersji filmu.
Wracając do NapiProjekt ustawiasz program w ustawieniach na napisy w j.polskim - srt - UTF8 i jak napisy będą na napiprojekt to ściągnie ci już dobre napisy, jak nie znajdzie musisz użyć sposobu 4 lub 5 i zrobić to ręcznie.
7. Oczywiście problem też może być z błędnego działania samego serwera Plex ale to już ostateczność, aby winić sam serwer.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie śmiało na pewno postaram się pomóc. ;) Jak podpowiedz się przydała to łapka w górę. Dzięki za uwagę.

My Server: Dell power edge t310
na sprzedaż: forums.plex.tv/discussion/278140/server-dell-t310-na-sprzedaz#latest
procek: Intel(R) Xeon(R) CPU X3440 @ 2.53GHz
płyta: Dell 02P9X9
ram: 8GB (max 32Gb)
system linux Ubuntu Server 14.04.3 LTS
Net 360/36Mb
Plex zawsze uaktualniony do najnowszej wersji :)
ehomeserver.net

Comments

Sign In or Register to comment.