Brak wyświetlania napisów TXT w formatach MPL2 i 00:00:00

Zacznę od tematu który dla Polaków jest dość istotny, czyli obsługi napisów do filmów w TXT... czy też zauważyliście że PLEX jak i XMBC Atlantis nie wyświetla w ogóle napisów TXT w formacie MPL2:

[123][345] - w nawiasach kwadratowych....

jak i

00:00:00

Jest to o tyle wkurzające dla mnie, że mój stary XBOX z XBMC bodajże z 2005 czy 2006 roku wyświetla je prawidłowo a dzisiejszy Plex jak i XBMC Atlantis nie :/... i generalnie obsługa tych napisów powinna działać poprawnie.... osobiście podejrzewam że gdzieś po drodze została "zgubiona" ich obsługa... Czy u was też się napisy w tych formatach nie wyświetlają w ogóle?

PS - w menu wyboru napisów podczas filmu widzę "napisy.txt" ale nie wyświetlają się :[

A ja myślałem że tylko ja to zauważyłem. Jak dla mnie jest to w tej chwili największa wada przeportowanych wersji. No może jeszcze to że XBMC/Plex na OSX jest bardziej prockożerny niż odpowiedniki na PC nie mówiąc już o Linuxie. Dlatego też pozbyłem się Maczka na rzecz PC z Tuxem na pokładzie.

Ja mam znowu inny problem z napisami. Otóż podczas otwierania filmu napisy szybko się przewijają i potem koniec, nie ma napisów. Dodam tylko, że dzieje się tak tylko przy niektórych filmach. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy to wina kodeków? czy czegoś innego? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc.

[quote name='ropalus' post='42990' date='Jun 5 2009, 09:22 PM']
Ja mam znowu inny problem z napisami. Otóż podczas otwierania filmu napisy szybko się przewijają i potem koniec, nie ma napisów. Dodam tylko, że dzieje się tak tylko przy niektórych filmach. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy to wina kodeków? czy czegoś innego? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc.

[/quote]

Rzadki przypadek, acz widziałem parę razy u siebie. Obecnie używam wyłącznie formatu SRT, z którym nie ma na szczęście problemu.

A czym szybko przekonwertowac na macu txt do srt?

u mnie niestety tez tak jest.poprostu trzeba przekonwertowac napisy za kazdym razem

[quote name='martig' date='30 July 2009 - 06:02 PM' timestamp='1248969747' post='49263']

A czym szybko przekonwertowac na macu txt do srt?

[/quote]

Já používám „Sub2Srt“. Umí *.sub a *.txt.

A ja mam problem z polskimi znakami? Jak to macie ustawione?

Nowy PLEX i wciąż brak wsparcia dla napisów MPL2 i 00:00:00. XBMC od wersji 9.11 już posiada poprawną ich obsługę i tu jestem trochę zdziwiony, że PLEX jakby nie patrzeć bazujący na kodzie XBMC, nie ma obsługi tych formatów. Czyżby przeoczenie?

zeby COKOLWIEK obejrzec na tym gownie (bo inaczej mkv z dzwiekiem nie pojdzie na telewizorach LG) trzeba konwertowac za kazdym razem napisy z txt do srt. bardzo ladnie sobie z tym radzi SubEdit, ustawia sie ilosc klatek i eksportuje napisy do formatu SRT

nic nie trzeba konwertowac, wystarczy zmienic rozszerzenie pliku na srt i w ten sposob plex czyta polskie napisy.

moze troche irytujace, ale od czego sa skrypty zmieniajace nazwe, jakies 5 sekund dodatkowej pracy.