Migracja z MediaBrowser

Cześć,

migruje sobie właśnie z MB do Plex :)

ale natrafiłem na klika problemów, może ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc.

Jak jest z uprawnieniami, w sensie mam PlexPass, na serwerze loguje się i ustaiwam, port działa ok.

Chciałbym dodać teraz użytkownika i dać mu login i hasło, rozumiem że w plex jest to realizowane przez zalozenie sobie konta na plex.tv i zalogowanie się do mnie ?

Ok, ale chcę aby rodzina logowała się nie bezpośrednio na mój serwer http://myserver.com/web/czy jeśli odepnę konto i port, aby mieć pewność że tylko ja mam dostęp i itp

Tesotwałem tez Pelex Pass for Android, ale aplikacja zmieniła się na Plex for Android, ale mam tam dużo problemów. W trybie offline nie widże loklanych zasobów, np. wsiadam do samolotu i chce słuchać muzyki,

przeglądanie i trwa wieki jak już jest, ale często mam tak że widzę tylko chanell i library i są puste ?

Może ktoś mi na szybko wyjaśni, czytam forum ale .... trwa to wieki

Jak jest z uprawnieniami, w sensie mam PlexPass, na serwerze loguje się i ustaiwam, port działa ok.

Chciałbym dodać teraz użytkownika i dać mu login i hasło, rozumiem że w plex jest to realizowane przez zalozenie sobie konta na plex.tv i zalogowanie się do mnie ?

Każdy zakłada konto Plex (nie musi być PlexPass) i wtedy dajesz im uprawnienia do jakich bibliotek mają dostęp.

Na zakładce http://plex.tv/web/app#!/settings/usersmasz opcję dodawania lokalnych użytkowników.

Tesotwałem tez Pelex Pass for Android, ale aplikacja zmieniła się na Plex for Android, ale mam tam dużo problemów. W trybie offline nie widże loklanych zasobów, np. wsiadam do samolotu i chce słuchać muzyki,

przeglądanie i trwa wieki jak już jest, ale często mam tak że widzę tylko chanell i library i są puste ?

Żeby widzieć lokalne zasoby na urządzeniu android musisz włączyć w ustawieniach tryb serwera, lub skoro już masz PlexPass to możesz synchronizować media do oglądania offline (Plex Sync). Szybkość zależy od prędkości łącza na obu końcach (serwer - upload, klient - download). Rozumiem że chcesz przeglądać media przez sieć mobilną? Przy LTE może i ma to sens, ale tylko jeśli w domu masz upload przynajmniej 2-3 Mb